با ما تماس بگیرید

09901692414


دوره جامع قوانین خاص آیین دادرسی مدنی

مدت دوره
9ساعت و 35دقیقه
تعداد فصل‌ها
4 فصل
تعداد جلسات
13 جلسه
مدرس دوره
حسین محمدی
700,000 تومان

توضیحات دوره

قانون شورای حل اختلاف

از دو جهت دارای اهمیت است علاوه بر اهمیت طراحی و سوال در آیین دادرسی مدنی از جهت برگزاری آزمون تخصصی شورا دارای اهمیت ویژه ای است شورای حل اختلاف با توجه به صلاحیت ای که دارد در بسیاری از موارد محل رجوع افراد عادی نیز می باشد و با داشتن صلاحیت عام در حل و فصل اختلافات و سازش و عدم مراجعه به دادگاه کمک شایانی به افراد عادی نیز می نماید.
 در سال‌های اخیر رویکرد طراحان سوال نسبت به قوانین خاص افزایش چشمگیری پیدا کرده که یکی از این قوانین، قانون شورای حل اختلاف است. دلیل این امر تفاوت ها و شباهت های بسیار این قانون با قانون آیین دادرسی مدنی است که این امر باعث ایجاد تله های آزمونی برای طراح سوال می باشد.
در این دوره با مقایسه تطبیقی قانون شورای حل اختلاف با آیین دادرسی مدنی ضمن بررسی این تفاوت ها و شباهت ها به بررسی شکلی مواد قانونی نیز پرداخته ایم. شما با مشاهده این دوره تصویری یک ساعته علاوه بر تسلط به مباحث آزمونی به طور کامل، نیازی به مطالعه هرگونه کتاب و جزوه آزمونی نخواهید داشت.

قانون اجرای احکام مدنی

قانون اجرای احکام مدنی، قانونی قدیمی دارای بیش از 170 ماده است. با توجه به حجم این قانون تسلط به مواد در جهت پاسخگویی به سوالات در آزمون های حقوقی اهمیت پیدا می کند. دلیل این امر امکان طراحی سوال از بخش های مختلف این قانون است بعلاوه اینکه این قانون در آزمون ارشد و دکتری از منابع اصلی طرح سوال است.
قانون اجرای احکام مدنی دارای سر فصل های مشخص در خصوص حالت های مختلف اموال و نحوه اجرای احکام مختلف در امور مدنی و گاهی امور کیفری است.
در سال های گذشته در آزمون های حقوقی اعم از وکالت، قضاوت و تحصیلات تکمیلی بیش از 100 سوال از این قانون طرح شده است و در سال های اخیر توجه طراحان سوال در آزمون وکالت اعم از کانون وکلا و مرکز وکلا به این قانون بیش از گذشته می باشد.
در این دوره ضمن ارائه نکات به صورت جمع بندی و تدریس نموداری و بررسی شکلی مواد آزمونی  به ارائه مصادیق کاربردی و مقایسه تطبیقی با قانون آیین دادرسی مدنی برای درک بهتر موارد آزمونی و تسلط بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.
در این دوره مطالب به صورت جامع، همراه با بررسی نگرش طراحان سوال در سال های اخیر ارائه شده است و تلاش گروه آموزشی دال بر این بوده است که ضمن ارائه مطالب به صورت جامع از اطاله وقت جلوگیری شده و مباحث به صورت کاربردی و در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه گردیده است.

قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی

این قانون جدید التصویب است که در راستای قانون اجرای احکام مدنی و برای اجرای محکومیت های مالی در نظر گرفته شده است.

در تدریس این دوره ضمن توجه به قوانین عام به آرای وحدت رویه و مباحث مبنایی و اصول فقه توجه ویژه شده است. از طرفی با توجه به طولانی بودن مواد ضمن تقسیم مواد به بخش های کوتاه تر توجه به ارائه نکات مهم در قالب نمودار و جداول به ارائه عبارات مهم و بررسی شکلی مواد نیز پرداخته ایم.

بررسی تطبیقی این قانون با قانون اجرای احکام مدنی و آیین دادرسی مدنی و ارائه مصادیق گوناگون برای فهم مطالب و تسلط بیشتر مورد نظر قرار گرفته است.

قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری

این قانون مصوب 1392 و در خصوص عالی ترین مرجع اداری در سازمان قضایی ایران است.
تدریس قانون دیوان عدالت اداری با توجه به انطباق بالای این قانون با آیین دادرسی مدنی باید به صورت تطبیقی و مقایسه انجام بپذیرد و در نتیجه در تمام مواد این قانون ضمن بررسی و ارائه نکات اختصاصی و بررسی تطبیقی نهادهای موجود مانند نحوه رسیدگی، ارائه دادخواست، دستور موقت، اعتراض ثالث، جلب ثالث و ورود ثالث در هر دو قانون به ارائه نکات مهم آزمونی و بررسی شکلی مواد نیز پرداخته ایم. 
نحوه ارائه این نکات مهم علاوه بر اشاره به کلمات کلیدی و مهم بررسی در قالب نموداری و به صورت جمع بندی است.
 

امتیاز

4.50 از 5 / 1 رای